Jump to content

Photo

Team Fortress 2

• This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1 sale_

sale_

Administrator

• Administrators
  • 10,951 posts
  • LocationPancevo

Posted 03 July 2011 - 04:17 PM

Team Fortress 2

Posted Image
Igra je besplatna. Sve što vam je potrebno jeste Steam Account preko kojeg ćete preuzeti igru ovde.

http://www.youtube.com/watch?v=h_c3iQImXZg

Kada instalirate igru, dodajte u launch opcijama (Library, Team Fortress 2, Properties, SET LAUNCH OPTIONS) -console kako biste imali uključenu konzolu u igri.

Više informacija šta i kako, možete pročitati na oficijalnom sajtu ovde.
  • 1

#2 guca

guca

Narodni Heroj

• CS Alfa Admins
  • 3,671 posts
  • LocationСењак,Београд,Србија

Posted 05 July 2011 - 02:00 PM

Da prevedem ja sve ovo na srBski xD

Elem par stvari o samoj igri.

U samom imenu igre stoji TEAM i igra se bazira na uspehu tima a ne pojedinca i necete moci da "pabujete" ko u cs-u, izvalicete vec sami zasto.

E sad kada udjete u igru birate tim.
Postoji crveni i plavi (uopste nije bitno u koji cete uci mada ja preferiram crvene :P)

Tu dolazimo do najbitnije stvari u igri a to su klase i kako one funkcionisu.
Dakle postoji 9 klasa.

Ukratko -

izvidjac - skaut je brzi od ostalih klasa i ima dupli skok koji se jednostavno radi pritiskanjem po difoltu dva puta dugmeta space.
Lako gine ali brze zauzima kontrolna mesta/gura kolica i dobar je za kradju brifkejsa (ctf)
Sa skautom je najbolji igrati po sistemu "hit n run"
oruzja *(ovo su pocetna oruzja kojima ne stavljam prava imena da bi imali pojma o cemu se radi, kasnije mozete menjati skupljanjem ajtema) - mala sotkica, pistolj bejzbolka

vojnik - neki misle da je ovo najslabija klasa, u sustini ko zna da igra igru ovo je najjaca klasa, moze da se bustuje sa raketama preko cuvenog "rocket jumpa" kao i kasnije kamikaza koja ubija sve protivnike u blizini
oruzja - raketni bacac, sotka i asov

piroman - u sustini piroman je dobar za rasovanje i paljenje mase protivnka sto rezlutira skidanjem helta vecini dok druge klase nabadaju, kao i za odbranu tj sacekivanje iza ugla, moze kombinovati vatru sa drugim klasama i sjebati medika koji leci neprijatelja.
oruzja - bacac plamena, sotka i sekira

demoman - moja omiljena klasa, dobar je kako i za napad tako i za odbranu pogotovo kasnije kad se nabudzi ajtemima (prvenstveno macevi :P).
U odbrani gledajte da se iskombinujete sa nekim inzenjerom tj njegovim turetima i ispred njih postavljajte stiki mine.
Kada dobijete neke od stiteva/maceva moze dobiti ubrzanje dok ide ka neprijatelju.
oruzja - bacac granata, bacac mina koje se aktiviraju na desni klik, flasa viskija.

hevi - ime samo govori, najsporiji lik ali najvise dmg nanosi pozeljno je doduse da uz vas ide doktor.
oruzja - minigun, sotka, pesnaje.

inzenjer - jako zanimljiva odbrambena klasa, kao sto sam napomenuo treba ga kombinovati u odbrani sa demomanom , dok ne postavi turete (sentry gun) pozeljno je da ima oko sebe par kompanjona a kasnije moze da ostane i sam. U sustini lik je pozadinac moze da pravi dispenser tj mesto na kom ce ostatak ekipe da se leci, moze da pravi teleporte.
oruzja - sotka, pistolj, alat za pravljenje, alat za nabadanje

medik - ime vam samo kaze, doca je dobar jer leci druge i moze da ih uberchardzuje klase al moze i sam itekako da zapreti. Uglavnom drzite se uz nekog hevija i time asistirate.
oruzja - ispaljivac injekcija, medigan (to leci) i amputator (doduse oruzje amputator se dobija kasnije na pocetku se zove "bonesaw")

snajper - mislim da vam je sve jasno, napomenuo bi da je ovo jedina klasa koja ima nesto poput heklera sto je meni iskreno malo glupo s obzirom da je u tf1 slicnu stvar imao i vojnik i skaut.
ourzja - snajper, submachine i maceta.

spijun - najljigavija klasa po meni ali uzasno kobna u rukama nekog ko zna da igra sa njim. moze da se prerusi u neprijatelja i maska mu pada samo kada zapuca/secne nozem, moze postati nevidljiv na neko vreme (nevidljivost takodje gubi koriscenjem napada). Takodje maska mu pada ako ga neko cekira tj zapuca na njega.
U sustini sta treba sa njim da radite, prvo izdvojte se od svoje grupe, kada prilazite neprijatelju idite unazad da bi isti pomislili da ste njihov lik koji se povlaci, dodjite celoj grupi iza ledja ko qrva i pobijte ih sve :P ili cucite kod nekog coska koristeci nevidljivost i cekajte nekog nesrecnika. Spijun takodje moze da sabotira ono sto je inzinjer napravio.
oruzja - pistolj, nevidljivost, noz, sabotiranje, maska.

Modovi igre su timski i igrajte TIMSKI, nadam se da sam nekom pocetniku pomogao, nek me neko dopuni ako sam nesto zaboravio, iteme namerno nisam spominjao jer to nije za pocetnicki tutorijal :P

Edited by le guca, 25 July 2011 - 05:05 AM.

• 2
"...ALI ONI TUGUJU,ONI SE DRZE ZA KOSE,ZA GLAVE..."