Jump to content

Photo

Crafting tutorial

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 guca

guca

Narodni Heroj

• CS Alfa Admins
  • 3,671 posts
  • LocationСењак,Београд,Србија

Posted 16 July 2011 - 08:49 PM

Ovako posto vecina vas igra tf2 preko free acc i uglavnom ste pocetnici i zanima vas sta i kako oko itema evo malog tutorijala.
Dakle mesta za iteme na free acc imate samo na jednoj strani u backpacku.
E sad tu dolazimo do kraftovanja tj stvaranja jacih itema koje zelite a niste nasli u toku igre ( u svakom slucaju mozete obrisati neke od postojecih itema iz torbice i posle mozete da se nadate da cete dobiti item koji zelite, ali ovo je svakako jednostavnije i brze )

Npr, imate 3 ista orzuja, okej nikakav problem, jedno zadrzite za sebe a uz pomoc preostala 2 dobijate scrap metal (to je level 1 crafting item)
Scrap metal je da kazem osnovna jedinica u tom krafting svetu.
Moze se dobiti na sledece nacine.
Dakle udjte u items idete crafting i onda
ili smeltujete 2 ista primarna oruzja, 2 ista sekundarna oruzja, 2 ista melee oruzja (oruzja za blisku borbu) ili 2 oruzja koja pripadaju istoj klasi.
Ovo poslednje je nekako najprimamljivija opcija posto ce se cesce desava da imate 2 ista oruzja nego 3 ista (ovako mozete da smeltujete 2 ista ali ga vise necete imati)

E sad oruzja koja zelite da kraftujete uglavnom zahtevaju jos neko celo oruzje pomesano sa scrap metalom ( za jaca oruzja naravno scrap metal nije u funkiciji vec jaci metali koji se teze dobijaju po istom ovom sistemu koji sam napisao za dobijanje scrap metala)

Dakle konkretno u primeru ja sam zeleo da dobijem Crusader Crossbow (oruzje za medika) ismeltovo sam dva ambasadora (danas sam dobio novog :P) tj dva primarna oruzja za spijuna iz kojih sam dobio jedan scrap metal.
Posle toga sam smeltovao rukavice i sendvic za hevija (dakle 2 oruzja iz iste klase) i iz toga sam dobio jos jedan scrap metal.
Za crusader crossbow je potrebno 2 scrap metala + huntsman (luk i strela od snajperiste), to oruzje sam nasao usput u igri i pomesao sam ga sa 2 scrap metala i dobio sam crussader crossbow.
Kada nesto kraftujete i kada vas neko spec u toku igre pise da ste vi kraftovali taj item.
To je ukratko to.

Sve sto vam nije jasno ovde pitajte.

Edited by le guca, 16 July 2011 - 08:52 PM.

• 0
"...ALI ONI TUGUJU,ONI SE DRZE ZA KOSE,ZA GLAVE..."

#2 SiD | Geronimo

SiD | Geronimo

KGB Soldier

• Members
  • 35 posts

Posted 20 July 2011 - 10:44 AM

Mnogo sam dugo u tf2 svetu, i sve ovo sto pisete sam sam ucio i provaljivao. Evo vam zvanicni link sa svim tf2 receptima, koji licno ljudi iz valvea updateuju cim se pojavi neko novo oruzje.

http://www.tf2items..../blueprints.php
  • 0

#3 guca

guca

Narodni Heroj

• CS Alfa Admins
  • 3,671 posts
  • LocationСењак,Београд,Србија

Posted 21 July 2011 - 08:17 AM

Znam brale zato sam i napisao jer je masa ljudi nova u igri :)
Ty za link + jos da napomenem da je za scrap metal sada izgleda stavljeno da moze da se napravi samo preko 2 oruzja iz iste klase.
  • 0
"...ALI ONI TUGUJU,ONI SE DRZE ZA KOSE,ZA GLAVE..."