Jump to content

Photo

Generalna Diskusija

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 guca

guca

Narodni Heroj

• CS Alfa Admins
  • 3,671 posts
  • LocationСењак,Београд,Србија

Posted 25 July 2011 - 08:45 AM

Ime teme samo govori.
Dakle kako igrati, sta raditi u odredjenim situacijama, trikovi, zasto vam se svidja ta klasa, prednosti/mane . . .
Sve sto je vezano za igranje na public serverima.

Edited by le guca, 25 July 2011 - 08:49 AM.

• 0
"...ALI ONI TUGUJU,ONI SE DRZE ZA KOSE,ZA GLAVE..."

#2 sale_

sale_

Administrator

• Administrators
  • 10,951 posts
  • LocationPancevo

Posted 25 July 2011 - 03:47 PM

Kod Sniper-a koristim default pucu ili machinu, najviše mi odgovaraju od svih tj. 3,4 koje imam na raspolaganju. Secondary mi je pojačan kukri (The Tribalman's Shiv). I na kraju: Razorback + Anger.

Kod Demomana koristim Loch-n-Load. Secundary mi je Splendid Screen zbog charge-a + udaraca, i na kraju Persian Persuader + Bill's.

Kod Spy koristim Familiar Fez u kombinaciji sa: L'Etranger + Eternal Reward + Dead Ringer. Jednostavno nenadjebivo. :v
  • 0

#3 SiD | Geronimo

SiD | Geronimo

KGB Soldier

• Members
  • 35 posts

Posted 26 July 2011 - 10:27 AM

Scout: prednosti: veoma brz, moze da se popne skoro svuda. Savet je da sa njime ubijate uglavnom medice i protivnike iza ledja tako sto se bukvalno nabijete uz njih. Tako cete ih ubiti da se nece ni okrenuti. Mana mali hp, ali ako imate bonk atomic punch (ona zuta limenka) sakrijte se na jednu sekundu i popijte ga pa pobegnite.

Soldier: prednosti: masovni ubica, moze da leti (ako znate kako), najbolje ubija ako ste na visokom polozaju pa koristite klasicno "bombardovanje" zato sto gore moze samo sniper da vas skine i neki usrani critical. Mane: najveca mu je mana sto dugo reloaduje launcher, pa zato savetujem da imate pumparicu kao sekundarno oruzje. Takodje je los za razbijanje inzinjerskog steka, cak i mad imate ubercharge.

Pyro: prednosti: mozete lako da pronadjete spy-a, dobar je za odbarnu da koristite air-bust (desni klik misa) da odgurnete protivnicke granate, rakete, ubercharge, da ugasite svog sveze zapaljenog saigraca, da saterate nekog u cosak pa da ga sekirom ubijete. Takodje je dobar i za razbijanje spy sappera kao velika pomoc inzinjeru. Isto je dobar i za napad kad treba neki sentry da istekate znaci tandem sa medicom. Mane: kratak domet, i apsolutno nikakve sanse na daljinu i protiv kvalitetnog snajpera.

Demoman: Prednosti: apsolutno skoro sve, leti, masovni ubica, kolje, rushuje, sticky stekovi, osvaja i brani pointe bez problema. Zato je u organizovanim mecevima dozvoljen samo 1 demoman, jer je previse jak. Mane: ako mu pridjete dovoljno blizu a ne drzi melee oruzje, mozete ga lako ubiti, za to je dobar scout.

Heavy: Prednosti: veliki HP, pogotovo kad ga medic overhiluje, u zatvorenim prostorijama ubija sve bez problema, dobar za odranu, ima sendvic da izleci protivnika tako ste ce isti baciti na desni klik. Mane: spor, nije za napad, bez teleporta skoro beskoristan, na daljinu isto nemocan.

Sniper: Prednosti: vecina znate iz cs-a da pucate snajperom, pa je on dobar za "prelaznike" iz csa u tf2 svet. Mozete se odbraniti na blizinu od spy-a tako sto mu bacite jarate i udarite ga busvacka nozem, koji bije 100% critical na jarate. Mane: veliki coldown jarate-a pa mozete samo jednog uglavnom ubiti i ako vam pridju treba vam mnogo srece. :)

Spy: Prednosti: dobar za ubijanje medica, za napad inzinjera, snajpera, i svakog neopreznog igraca koji ne pazi ledja. Mane: ako te provale sigurno si mrtav, nije dobar za organizovane meceve, jer dobre ekipe proveravaju sve stekove.

Medic: Prednosti: definitivno heavy-ev najbolji prijatelj i tandem. Ako mislite da je potrebno da samo lecite, onda nemojte da igrate sa njim. Kao medic obaveza je da pazite ledja heavy-ju, da niko od vasih ne izgori zato sto ga niste lecili i kad uberujete, da ne uberujete samo jednog vec ceo tim kako bi lakse uzeli point. Mana: svi jure prvo medica da ubiju, tako da 3-4 protivnika odjednom ce sigurno u tome uspeti.

Engineer: Prednosti: dobro je sentry postavljati gde se stvara AMMO kutija, jer cete tako brze napraviti svoje skalamerije. Postavljajte sentry tako da vi budete zasticeni, pogotovo od snipera i spy-a. Gledajte da prostoriju u kojij se sentry nalazi, njegov domet do kraja pokriva. Mane: lako ga spy sapperuje, a neopreznim inzinjerima sledi noz u ledja i kao nagrada sledi rusenje svih gradjevina koje je napravio.

Evo vam par tandema u igri, pa da znate sa kim da se druzite.
Medic-heavy, medic-demoman, medic-pyro, engineer-pyro, engineer-sniper, engineer-heavy. Slobodno improvizujte tandeme, ali gledajte da ste uz one koji ce vas izlecitim a vi njih odbraniti ili obrnuto :)
  • 4

#4 guca

guca

Narodni Heroj

• CS Alfa Admins
  • 3,671 posts

Posted 28 July 2011 - 09:21 PM

Hm zezam se sa akauntovima pravim vise da testiram oruzja.

Ovako sto se tice snajpera ubedjen sam u to da je kombinacija jaratea i bushwacka ili to ili razorback i tribalmans smrt za spijune.
Kod prve kombinacije postoji doduse opasnost da vas spijun na keva bekstabuje ali u slucaju neke sumnje kada bacite jarate na njega i obelzite ga (samim tim svaki udarac je minikrit) busvaka radi svoj deo posla i ubija gotovo momentalno jer su njoj svi minikritovi po difoltu kritovi.
Druga kombinacija je dobra zato sto ne moze da vas bekstabuje na keca i cim ga raskasapite tribalom on krvari i ostavlja trag - dakle vas je.
Onaj treci noz (The Shahanshah) mu dodje dobar za medieval tj degroot keep.

Kod hevija one 2 rukavice su dobre jer drasticno ubrzavaju, ali uzimaju 6 helta po sekundi mada kontam da hevi i medik uvek idu zajedno tako da to nije problem.

Ne znam za vas ali mislim da je u rukama nekog kvejkera direkt hit daleko bolji od black boxa, prvo brzi je drugo cist udarac je daleko jaci i trece ima raketu vise.
Blek boks je dobar za neprecizne ljude.
A oni ostali roketlauncheri su bolji roket jump tj za onoga ko ume to da radi + jos one cizme i onaj market garden asov pa kad ih rokas od gore vojnik ustvari ispada ubedljivo najjaca klasa.
Opet sa njim bas treba znati, ne moze svako i treba dosta, ustvari bas mnogo vezbe da bi se naucilo sa njim. (doduse ko je u kvejku peglo sa roketom ovde ce se lako snaci mada je malkice drugacije)

Sto se tice doktora Geronimo, upravu si ti sa mediganom onim obicnim je daleko jaci uber ali burazeru mnogo se sporo puni.
E sad ona ubertestera nije losa jer sa njom jedan kill (nekoliko udaraca) automatski puni uber i onda moze fino da se iskombinuje sa ovime.
Dok npr u situacijama kada nema vremena kvikfiks je jednostavno nezamenljiv mada on ne moze da overhiluje.
Kritzgir mi je takodje dobar.
Posle cu edit jos za docu neam vremena sad :P

Jos da dodam za saleta, matori persijanac jeste najjaci ali ne moze lepo da se uklopi sa stikijem zato sto on sve uzima kao helte dakle brzo ostanes bez municije a sa onim loch n loadom moras da budes 100% precizan ili nista tako da mu ajlender dodje fin kao trece oruzje (meni je bolji od onog nadrndanog maca)

Edited by Toad, 28 July 2011 - 09:26 PM.

• 0

#5 sale_

sale_

Administrator

• Administrators
  • 10,951 posts
  • LocationPancevo

Posted 29 July 2011 - 08:14 AM

Ne znam za vas ali mislim da je u rukama nekog kvejkera direkt hit daleko bolji od black boxa, prvo brzi je drugo cist udarac je daleko jaci i trece ima raketu vise.
Blek boks je dobar za neprecizne ljude.
A oni ostali roketlauncheri su bolji roket jump tj za onoga ko ume to da radi + jos one cizme i onaj market garden asov pa kad ih rokas od gore vojnik ustvari ispada ubedljivo najjaca klasa.
Opet sa njim bas treba znati, ne moze svako i treba dosta, ustvari bas mnogo vezbe da bi se naucilo sa njim. (doduse ko je u kvejku peglo sa roketom ovde ce se lako snaci mada je malkice drugacije)

Moraš prvo probati BlackBox da bi mogao takvo nešto da napišeš (:
Svi koji su se zaleteli za onaj laser, sad ga masovno zamenjuju čime drugim nego BlackBox-om.
Quake i Soldier mnogo,mnogo sličan gameplay agree :v
  • 0

#6 guca

guca

Narodni Heroj

• CS Alfa Admins
  • 3,671 posts

Posted 30 July 2011 - 07:05 AM

Probo sam ga brate, direkt hit mu dodje ako si precizan kao mnogo jace oruzje.
Ne kazem da je ovo lose daleko od toga ali ima i boljih stvari. :)
Oni laseri su totalni promasaj ! :)

Edited by Toad, 30 July 2011 - 07:05 AM.

• 0

#7 SiD | Geronimo

SiD | Geronimo

KGB Soldier

• Members
  • 35 posts

Posted 05 August 2011 - 11:39 PM

Khm khm...

Jeste li znali da direct hit siba mini ctirical za mete u vazduhu?

+ njegovih 20% dmg = meta mrtva iz jednog udarca ;)

U svakom slucaju black box je mama, zato sto na daljinu mozda nece ubiti metu, ali ce tebi bar dopuniti 15hp ako samo okrznes metu. A d hit na daljinu nista ne vredi, pogotovo ako protivnik zna da strejfuje...

Znaci black box za sve tipove borbe, d hit samo za bliske kontakte.

Nadjite se u tom stilu igre pa odaberite najbolje...
  • 0

#8 guca

guca

Narodni Heroj

• CS Alfa Admins
  • 3,671 posts

Posted 06 August 2011 - 01:47 AM

Ma meni je direkt bolji brate zato sto sam navikao da gadjam iz kvejka i unreala direkt u njih tj da racunam de ce da budu :P
Kakav je liberty po tebi? :)
  • 0

#9 SiD | Geronimo

SiD | Geronimo

KGB Soldier

• Members
  • 35 posts

Posted 06 August 2011 - 02:46 PM

Po meni je liberty veoma dobar za daljinu. Ali ti treba neki medic u blizini, ili health kit, posto si relativno spor i dobijas batine :)
  • 0

#10 guca

guca

Narodni Heroj

• CS Alfa Admins
  • 3,671 posts

Posted 09 August 2011 - 12:42 PM

Korisna stvar ukoliko zelite da tesirate neki item, jednostavno napravite svoj server spustite konzolu i ukucajte itemtest.
Tu imate sve iteme i sve mozete da testirate natenane. :)

Edited by Toad, 09 August 2011 - 12:42 PM.

• 0

#11 wolfie

wolfie

Moderator

• Moderators Help
  • 376 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 August 2011 - 09:10 PM

na koju foru se kape dobijaju? random drop ili moraju da se kupe/craftuju?

Edited by the_bra1n, 20 August 2011 - 09:11 PM.

• 0

#12 sale_

sale_

Administrator

• Administrators
  • 10,951 posts
  • LocationPancevo

Posted 20 August 2011 - 10:16 PM

na koju foru se kape dobijaju? random drop ili moraju da se kupe/craftuju?

Imaš više varijanti. Možeš ih dobiti pomoću Blueprints, možeš ih dobiti u trejdu po trade serverima sa ostalim igračima, ali naravno moraš imati nešto dobro za ponuditi tipa metal ili ključ(evi), sve zavisi od kape do kape. Treća opcija ti je kupovina ključeva i otvaranje CRATE kutija koje padaju. CRATE kutije nisu sigurne kape, ali uglavnom ispadaju dobri rare/strange or unusual itemi koji imaju vrednost.

TF2 community items & hats pricing guide
  • 0

#13 dAcho

dAcho

casual

• Members
  • 1,295 posts
  • Locationpickovac

Posted 27 August 2011 - 11:28 PM

addujete me na steamu, napravio sam acc samo za ovo
codavita
  • 0