Jump to content

Photo

Teleskop "Habl" snimio sudar pet galaksija

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 dEVLA

dEVLA

AIM POWER

• CS GG Admins
  • 2,533 posts
  • LocationCacak

Posted 29 February 2012 - 02:44 AM

Teleskopom Habl, američka svemirska agencija NASA snimila je neverovatnu fotografiju na kojoj se vidi skup pet galaksija, od kojih se četiri međusobno sudaraju

Posted Image

Ova grupa nazvana Stefanov kvintet, po francuskom astronomu Eduaru Stefanu koji ih je 1877. otkrio posmatrajući nebo iz opservatorije u Marseju, redak je primer galaktičke kolizije vidljive čoveku.

Na fotografiji je moguće videti četiri galaksije prikazane žutom bojom, NGC 7319, 7318A, 7318B i 7317, koje su od Zemlje udaljene 280 miliona svetlosnih godina.

Galaksija NGC 7320 na fotografiji se vidi u svetloplavim tonovima, a od naše planete je udaljena oko 39 miliona svetlosnih godina.

Posted Image

Dijagram koji je sačinila NASA pokazuje da se tu nalazi još jedna galaksija, NGC 7320C, takođe udaljena oko 280 miliona svetlosnih godina, za koju naučnici smatraju da se već sudarala sa ostalih pet.

Kako je objavljeno na internet sajtu "Habla", sudari ovih galaksija možda stvaraju novi život pošto od njih nastaje više od 100 zvezdanih skupina, od kojih samo jednu grupu čini oko milion zvezda.

Starost svake od skupina varira između dva miliona do čak milijardu godina. Naučnici veruju da će ovi kosmički sudari naposletku dovesti do spajanja četiri galaksije.

blic.rs
  • 0

#2 Чича

Чича

KGB Soldier

• Members
  • 7 posts
  • LocationСербиа

Posted 19 May 2012 - 05:05 PM

Ako su udaljene 280 miliona svetlosnih godina, kolika je razdaljina izmedju tih galaksija?
Da li to mogu precizno izmeriti....?
Ne mora da znaci da se sudaraju.
Demant NASI. :P
  • 0
Desi se ponekad da odemo na brodic, pa kad stignemo napravimo kotlic....
Ali generalno lose se zivi.Mada kada uzmem ponekad gitaru setim se boljih vremena.

#3 twisted PlanetaR system

twisted PlanetaR system

Grimoirium Xasthur Daemonolatry

• Banned
  • 3,093 posts
  • LocationPostojbina Xaoca i GREHA!

Posted 25 May 2012 - 09:17 PM

izvesno je da ce andromedja da se sudari sa mlechnim putem ali pitanje je kada i ona se nalazi na pljuv od nas, dok ni za to nema tachnih podataka a ne za galaksije koje su udaljene milionima svetlosnih godina...
  • 0
No matter how strong, you're going to fail. You are going to get knocked down. You are going to get swallowed by the darkness. Our world is adamant on this simple truth. What separates the strong from the weak, however is their willingness to try again. To get back up. To step out of the darkness. Giving up is for the weak. To never stop, to always keep trying no matter the failures, no matter your mistakes, no matter how hard the world tries to stop you, that is strength!!!!

#4 Eagle

Eagle

KGB Sergeant

• Members
  • 370 posts
  • LocationBeograd

Posted 26 May 2012 - 02:32 PM

Ja bi im postavio pitanje, chemu je poenta da gledaju toliko daleko, a ne znaju ni iza Sunca shta se krije ?
Pa onda bi im postavio pitanje, "kad cete opet na Mesec" ?
Pa onda sledece pitanje, "shta je sa vashim mozgovima?"
I onda za kraj, "dokle da nas lazete, palite i svirate kurcu" ?
  • 2

#5 twisted PlanetaR system

twisted PlanetaR system

• Banned
  • 3,093 posts

Posted 12 June 2012 - 11:04 AM

Eagl bratori ti kao da zivish u neam pojma kom svetu...pa brate da njih zanimaju ta tvoja pitanja, josh 1960e bi to bilo sve resheno a ne sada...mislish da nije bilo ljudi koji su to otvoreno pitali i trazili odgovore? koliko ljudi je natradalo samo zato shto se raspituju previshe oko stvari koje ih ne bi trebalo da interesuju!?
napisah vec u nekoj od tema, nisu ni okeane otkrili koji su i po 12 km a "ulazu" tolike pare u svemir...da se razumemo, ja obozavam i svemir i sve vezano za njega. Ali isto tako i za dubine okeana, jer smatram da je kljuch napretka u tome da prvo ispitamo sve raspolozive nepoznanice shto su nam tu pri ruci, a ne da zabacujemo toliko daleko da nam mamac odpadne i kad upadne negde udica, chekamo sa praznom udicom da se neshto upeca..da uprostim ...
bilo bi divno kad bi za vreme svog zivota dochekao tako neka velika otkrica...makar na onaj svet da odem i da pogledam nikoli tesli u ochi i kazem eto ga na... xD
  • 0
No matter how strong, you're going to fail. You are going to get knocked down. You are going to get swallowed by the darkness. Our world is adamant on this simple truth. What separates the strong from the weak, however is their willingness to try again. To get back up. To step out of the darkness. Giving up is for the weak. To never stop, to always keep trying no matter the failures, no matter your mistakes, no matter how hard the world tries to stop you, that is strength!!!!

#6 Eagle

Eagle

KGB Sergeant

• Members
  • 370 posts
  • LocationBeograd

Posted 17 June 2012 - 11:53 AM

Prijatelju, Ja solidno znam o Svemiru, i solidno i o okeanu... Nisam sad neshto kompetentan, ali mozemo da prichamo o tome.
Da li si svestan chinjenice, da Americhki pacovi uopshte nisu ni krochili na Mesec ?
Da li si svestan chinjenice, da kako oni kroje, tako ti chitash, tako ti uchish, TAKO TI MISLISH DA ZNASH.

Ako sam ja direktor Nase, i ako mi pukne kur** da izmislim neshto o chemu ce se prichati, tipa ona "crna rupa" - po meni totalna glupost.
Naravno, onda ce 30 nauchnika, JER AKO JA NAREDIM da se spremi tekst o tome, onda ce svi ra rade na tome, svi najugledniji nauchnici, jer oni nisu NEZAVISNI, oni su tu, rade za mene.

Dobro, ajmo dalje... Pogledaj ovako, na Nasinom sajtu, si imao "LOG" deo, gde su bile postavljene sve vesti od 1961-e godine, chlanci iz novina itd, itd...
Nashao se jedan pametan lik tamo na sajtu, i nashao im je 40, ili 50 tekstova koji se dupliraju, a na jednom tekstu se pricha o npr. Crnoj rupi, a u drugom tekstu isto o Crnoj rupi, samo skroz drugachija definicija i sve o njoj.
I, sada... taj lik je postavio to na njihov sajt tamo, oni su toliko bili zapanjeni kao, da su sve te logove izbrisali, sve shto se pisalo o tome uklonili, njega banovali, i sve koji su postovali tu.

Imam mnogo argumenata, ali ima da te mrzi da chitash, mrzi i mene iskreno sada da pishem, UGLAVNOM...
Ako si pratio shta se deshavalo, od recimo 1960... od dogadjaja sa podmornicom koja posecuje najdulju tachku u okeanu, do shatro poletanja na Mesec...
Onda bi bash TI, morash da znash da je to glupost koju Amerika nameshta. Valjda si do sad treba da zakljuchish mnogo stvari koje su Amerikanci izmanipulisali...
Onda, od te chuvene misije na Mesecu, ZASHTO OD TADA nisu nikad do sad ishli na Mesec ? HM....
Onda, Ni jedan jebeni Satelit nije otishao dalje od Neptuna.. A vamo pishu, da satelit je video ne znam ni ja, neko stvaranje galaksije na duzini od 300svetlosnih godina(svetlosna godina nije mera, vec jedinica za rastojanje)
Znachi tih 300 svetlosnih godina, otrpilike realno gledano, mi sa buducom tehnologijom, JEDNU svetlosnu godinu cemo preci za 300-500 godina, a kamoli 300...

E, sada... poshto ima gomila gluposti, sad se radi... kako ostatak ljudi da izmanipulishemo. Shta mislsh kako ?
PA NARAVNO, kako je najlakshe ? Uchiti ih od malih nogu... Kako to ? Naravno, shkole... I onda krenesh da uchish od 5,6,7,8 razreda, nastavljash u srednjoj...
I onda, kada ti neko kaze, ne nije to tako... Ti cesh da se nadjesh uvredjenim, jer znash da si to uchio u shkoli, i znash da si tako nauchio, a sad kao nije tako... ITD, ITD.

Pogledajte shta pishu za Jugoslaviju, onda za Kosovo... pa za i samo bombardovanje 1999-e... TUGA. Ne mogu vishe da pishem, samo se iznerviram koliko su smrdljivi prevaranti americhki.
  • 4

#7 WoW**

WoW**

wat

• Members
  • 1,782 posts

Posted 18 June 2012 - 09:30 AM

jebeni lol su tvoji postovi.. Ako su sletanje na mesec fejkovali 1960 sto ga ne fejkuju sad, pored CGI na ovom nivou?
Da li si ti svestan chinjenice da zbog takvih ljudi (kao ti) mi zivimo u mraku? Koji su uplaseni i sve ih neko laze, neko manipulise i koji bi poludeli ako im neko dokaze suprotno od uverenja za koja se drze ko pijan za plot... Citam kakve gluposti pises i ne mogu da ti ne odgovorim, a secam se sta si pisao kad si doso na forum, uglavnom sve suprotno

I po toj tvojoj logici STA AKO ZIVIMO U MATRIX SVETU ? SHTA AKO AMERIKANCI NE postoje nego nas to lazu vanzemaljci iz bermudskog trougla????// pa ja nisam video ameriku ne znam gde je to...

ti znas sve cinjenice iz oblasti ekonomije, istorije, nauke, svemira, insajd informacije o svemu... kapiram da si alt nekog tajnog drustva koje nas prati !
  • 1

#8 p@jseR

p@jseR

KGB Master Sergeant

• CS Alfa Admins
  • 1,097 posts
  • LocationValjevo

Posted 18 June 2012 - 11:20 AM

Drzanje mnostva podataka i stvari u tajnosti je u stvari izgovor za nemanje nicega i za neznanje. Poz
  • 0
Serbon

#9 WoW**

WoW**

wat

• Members
  • 1,782 posts

Posted 18 June 2012 - 11:39 AM

APOLLO 12's COVERT EVA - Proof of NASA's Off-The-Record Lunar Surface Operations

Ko ima 1 h da odgleda ovo, ko zna engleski neka gleda.. Mozda jedini video na netu koji pokazuje fizicke dokaze (a ne samo nagadjanja i blablatanja) da su otisli na mesec ali i da prikrivaju mnoge stvari
  • 0

#10 Eagle

Eagle

KGB Sergeant

• Members
  • 370 posts
  • LocationBeograd

Posted 22 June 2012 - 07:28 AM

jebeni lol su tvoji postovi.. Ako su sletanje na mesec fejkovali 1960 sto ga ne fejkuju sad, pored CGI na ovom nivou?
Da li si ti svestan chinjenice da zbog takvih ljudi (kao ti) mi zivimo u mraku? Koji su uplaseni i sve ih neko laze, neko manipulise i koji bi poludeli ako im neko dokaze suprotno od uverenja za koja se drze ko pijan za plot... Citam kakve gluposti pises i ne mogu da ti ne odgovorim, a secam se sta si pisao kad si doso na forum, uglavnom sve suprotno

I po toj tvojoj logici STA AKO ZIVIMO U MATRIX SVETU ? SHTA AKO AMERIKANCI NE postoje nego nas to lazu vanzemaljci iz bermudskog trougla????// pa ja nisam video ameriku ne znam gde je to...

ti znas sve cinjenice iz oblasti ekonomije, istorije, nauke, svemira, insajd informacije o svemu... kapiram da si alt nekog tajnog drustva koje nas prati !

Prijatelju, Ja cu ti samo postaviti jedno najlogicnije pitanje u ovom momentu, poshto stvarno ne mogu da se prepirem sad sa tobom.
ZASHTO POSLE 1970-e nije niko krocio na Mesec ? Zashto 2010 nisu leteli na Mesec ? A zamisli, ishli su 1967-e...
Samo logichno se zamisli...

Evo, sad ako pratish ovaj tekst koji ti pishem, shvaticesh koliko je Svet u stvari NEMOGUC, tj. NEMOGUC ZA SHVATANJE LJUDSKOG MOZGA!
PAZLJIVO CHITAJ, i onda mi samo odgovori na pitanje.

Kako su nastali ljudi ? (LUPAM SAD, dajem BANALNE PRIMERE, da bih ti predochio poentu), recimo od majmuna. Kako su nastale zivotinje? Recimo, od Zemlje... Kako je nastala Planeta Zemlja ? Recimo od nekih gasova. Kako su nastali ti Gasovi ? Recimo, od neke SUPER-NOVE. Kako je nastala Super nova ? Stvorilo je nesto sto je nastalo PRVO! A kako je to PRVO NASTALO STO JE SVE STVORILO ? I njega mora nesto da stvori, I TAKO U KRUG. I onda dolazis do zakljucka da je ovo sve NESHVATLJIVO ZA LJUDSKI MOZAK koji radi na 4%, nekima do 9%.

EDIT -

APOLLO 12's COVERT EVA - Proof of NASA's Off-The-Record Lunar Surface Operations

Ko ima 1 h da odgleda ovo, ko zna engleski neka gleda.. Mozda jedini video na netu koji pokazuje fizicke dokaze (a ne samo nagadjanja i blablatanja) da su otisli na mesec ali i da prikrivaju mnoge stvari

Jos samo da ti odgovorim ovo, odnosno necu ja da ti odgovorim, odgovorice ti SAJT sa slikama i tekstom.
Zamolio bih te samo da procitas, a ako te mrzi da procitas, onda bih te stvarno zamolio da zamislis celu scenu(koliko to mozes) i da obratis paznju na slike.
http://www.conopljan...t_na_mesec.html

Edited by Eagle, 22 June 2012 - 07:33 AM.

• 1

#11 WoW**

WoW**

wat

• Members
  • 1,782 posts

Posted 22 June 2012 - 12:51 PM

necu da gledam i citam to jer ti nisi pogledao ovo sto sam ja okacio :*
  • 0

#12 Mixa Mixitj

Mixa Mixitj

I know karate, voodoo too

• Members
  • 853 posts
  • LocationKragujevac

Posted 23 June 2012 - 09:56 PM

koji radi na 4%

Mozda tvoj.
  • 0

ne talasajte se

#13 twisted PlanetaR system

twisted PlanetaR system

• Banned
  • 3,093 posts

Posted 24 June 2012 - 09:56 AM

^ hahahahaha Posted Image
@eagl : aj se vrati na moj post i prochitaj opet. teorije zavera je bilo i bice, a da su sishli na mesec posle jesu, poshto tada se svashta deshavalo chak kad sam chuo da je oko tog programa i titova jugoslavija uchestvovala najezio sam se...
to shto ti mislish da znash ne mora da znachi da je tachno pod broj 1.
pod broj 2. delujesh prijatelju kao ilija chvorovic i zbog toga te niko ne shvata za ozbiljno kada chak i neke chinjenice napishesh ali boze moj, to shto vidim zvezde i ostala nebeska tela ne mora da znachi da ih vidim i shvatam da postoje, ocesh i to da mi josh kazesh?
to oko amera necu da komentarishem. zao mi je normalnih i pametnih ljudi kojih je vrlo malo kao i u ovoj drzavi.
  • 0