Jump to content

Photo

Evo kako Rusi vide Evropu 2035. godine

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 Oi!

Oi!

KGB Captain

• Global Moderators
  • 5,577 posts
  • LocationState of Exit

Posted 14 January 2013 - 08:06 PM

Ruski eksperti, na osnovu dokumenata CIA, ruske službe GRU i još nekoliko izvora, nacrtali kartu Evrope 2035. godine.

Posted Image

Evropu u narednih dvadesetak godina čekaju ogromne promene, smatraju ruski stručnjaci, koji su na osnovu analiza dokumenata američke CIA, ruske službe GRU i ekspertskih grupa na čijem se čelu nalaze Zbignjev Bžežinski i Samjuel Hantigton načinili mapu "Nove Evrope", objavio je RTS.

Serija velikih teritorijalnih promena počeće u Britaniji, gde će Škotska proglasiti nezavinost, što će predstavljati inicijalnu kapislu za ujedinjenje Irske, piše ruski "Ekspres".

Katalonci i Baski će proglasiti nezavisnost od Španije, što će imati posledice i u susednoj Francuskoj, gde će, kako navode ruski eksperti i početi "raspad multikulturalizma". Na jugu Francuske će nastati islamska država, a oblast Loren će se priključiti Nemačkoj.

Raspašće se i Belgija, a Flamanci će se priključiti Holandiji, dok će se Italija raspasti na bogati sever i siromašni jug, a Sardinija i Sicilija će proglasiti nezavisnost.

Teritoriju Bosne i Hercegovine će podeliti Srbija i Hrvatska, a nastaće i Velika Albanija, koju će činiti Albanija, Kosovo i deo Makedonije.

Tužna sudbina, smatraju ruski analitičari, očekuje i Poljsku, koja će morati da se odrekne delova teritorije posle serije novih sporazuma između Rusije i Nemačke.

Belorusija će nestati i postaće deo Rusije, kao i delovi baltičkih država i Ukrajine. Velike promene se očekuju i na Kavkazu, jer se smatra da Rusija neće moći da zadrži Čečeniju i Dagestan, prenosi RTS.

mondo.rs

Šta mislite o ovome? Mislim da su dosta toga "pogodili"...

Edited by Oi!, 15 January 2013 - 02:49 AM.

• 0
# RF

#2 MoZZga.bez!

MoZZga.bez!

KGB Staff Sergeant

• CS Alfa Admins
  • 922 posts
  • LocationPancevo

Posted 14 January 2013 - 08:31 PM

pah mogu samo da nagadjaju :)

sto se balkana tice su pogodili sem vojvodine .. ne verujem da cemo vise da se raspadamo (nadam se) :sleep:
  • 0

#3 NikSHaaa

NikSHaaa

KGB Master Sergeant

• CS KZ Admins
  • 1,290 posts

Posted 15 January 2013 - 12:09 AM

Kakva je ovo glupost od karte? :D
Jel imas ti link od ovih vesti, da se licno uverim u ovu glupost.
  • 0

#4 Oi!

Oi!

KGB Captain

• Global Moderators
  • 5,577 posts
  • LocationState of Exit

Posted 15 January 2013 - 02:51 AM

http://www.mondo.rs/...035_godine.html

Tačnije sa monda je pogrešio sam, ima i kvalitetnih komentara tamo, šta znam, ljudi kažu da će samo Beograd ostati..
  • 0
# RF

#5 NikSHaaa

NikSHaaa

KGB Master Sergeant

• CS KZ Admins
  • 1,290 posts

Posted 15 January 2013 - 10:35 AM

Tako sam i mislio :)
  • 0

#6 c0ld_z3ro

c0ld_z3ro

KGB Corporal

• Members
  • 144 posts
  • LocationStan :P

Posted 15 January 2013 - 11:20 AM

Ma nesto ce se desiti sigurno, ovo za nas je moguce :D
  • 0

#7 Barumbarum

Barumbarum

Scene Informer

• Administrators
  • 4,113 posts
  • LocationBeogradski olosh!

Posted 15 January 2013 - 03:31 PM

Cim namirisem politiku ide lock.Zato se obuzdajte u napred.
  • 0
*primitivizam je kao nauka,znanje se stiche godinama* Posted Image

#8 Oi!

Oi!

KGB Captain

• Global Moderators
  • 5,577 posts
  • LocationState of Exit

Posted 15 January 2013 - 05:35 PM

Da li da više verujemo Tarabićima ili ovim naučnicima? dajte neko detaljnije mišljenje, pa da svako kaže po koju :)

Mislim da je ovo za Veliku Albaniju tačno, šire se brzo uz pomoć Amera, jedino što ih vodi u propast je da se Ameri udalje i ostave ih, polako ali sigurno su naselili veći deo Makedonije, a ne sumnjam da će uzeti i deo Crne Gore, ukoliko Rusi budu manje zainteresovani, za BiH nisam baš siguran, ali takođe se slažem da Vojvodina ostaje naša, iako to nije ranije bila. Mislim da će Rusi uzeti deo Ukrajine i Poljske, samo kada im nivo tolerancije pređe granicu i kada shvate o čemu se radi, krenuće verovatno ka Evropi.

Čitao sam da će biti tursko-grčki rat zbog nekog ostrva, tj oko podele teritorije, i da će ih Turci pregaziti, ali će se Rusi kasnije umešati i osvojiti Istambul (stari Carigrad čini mi se)... Sada koliko je to sve istina, do sada su Tarabići dosta pogađali, videćemo šta i kako će se odvijati...

Edited by Oi!, 15 January 2013 - 05:39 PM.

• 0
# RF

#9 guca

guca

Narodni Heroj

• CS Alfa Admins
  • 3,671 posts
  • LocationСењак,Београд,Србија

Posted 18 January 2013 - 09:59 AM

Kakve veze ovo ima sa naukom? xD
Kad je politicka karta :v
  • 0
"...ALI ONI TUGUJU,ONI SE DRZE ZA KOSE,ZA GLAVE..."

#10 Oi!

Oi!

KGB Captain

• Global Moderators
  • 5,577 posts
  • LocationState of Exit

Posted 19 January 2013 - 03:09 PM

Kakve veze ovo ima sa naukom? xD
Kad je politicka karta :v

Mislio sam da je ovo najadekvatniji deo da otvorim temu i da se vodi malo ozbiljnija rasprava, za spam hq nije svakako. Piše da se radi o ruskim ekspertima itd, ne verujem da toliko vuče na politiku :D
  • 0
# RF

#11 shile master yoda

shile master yoda

Madafaka!

• Members
  • 483 posts
  • LocationBeograd

Posted 21 January 2013 - 12:46 PM

Iskreno ne verujem kako bi se Srbija i Republika Srpska ponovo ujedinile bez nekih srpsko-turskih ratova xD
  • 0
joker: "zbog cega si u bolnici?"
mali perica: "ma pio sam bensedine za zeludac!"

#12 Eagle

Eagle

KGB Sergeant

• Members
  • 370 posts
  • LocationBeograd

Posted 24 January 2013 - 05:26 AM

Zasto svaki jebeni tekst koji procitate, odmah preuzimate zdravo za gotovo.
Da vas podsetim, Ruske sluzbe bezbednosti, nisu slobodne da sire informacije o njihovim misljenjima kao u SAD.
Ruske sluzbe pre nego sto izbace bilo kakvu informaciju, moraju da kontaktiraju sluzbu koja je zaduzena za to.
Dakle, recimo Americka CIA, koja po meni vodi drzavu SAD, moze da prica i radi sta god hoce. Ima para, ima ljude, ima uticaj.

Recimo, zasto je u ovom tekstu spomenuta Cia ? Znaci Ruski strucnjaci su kao zakljucili, a spominje se Cia kao izvor dokumenata, ili smer radnje ?
Po mojoj logici, ovo je klasicna fora za proste ljude poput nas, koji sve veruju sto procitaju, bez iole razmisljanja.
Jedna Rusija, koja podrzava Kosovo kao deo Srbije, koja podrzava Srbiju u svakom smislu, ne samo teritorijalnom, to ne moze da izjavi.

Shvatite drugari, vreme je internet idiotizma. Na netu se moze videti svasta, moze se izmanipulisati ljudima.
Najlakse trenutno sirenje neke informacije je : INTERNET. Kako najbolje plasirati neku laznu informaciju ? Naravno, putem interneta. Ako prodje, prosla je.

Recimo, drzavni vrh nase drzave je sigurno video ovu vest, i sigurno bi kritikovao ovaj gest Ruskih eksperata, medjutim nije ? Zasto ?
Stalno vas smaram, da razmisljate svojim glavama, a ne tudjim. Ja volim kada neko potencira mozak, a ne informaciju.
  • 2

#13 Oi!

Oi!

KGB Captain

• Global Moderators
  • 5,577 posts
  • LocationState of Exit

Posted 24 January 2013 - 11:25 PM

Neka bude da je tako kako kažeš, ali mi nije jasno što je RTS objavio dezinformacije :)

Nebitna je stvar sve u svemu, više nagađanje i da jeste istinito, nego sam mislio da se uđe malo dublje u tu priču, ako ima ko.
  • 0
# RF

#14 Eagle

Eagle

KGB Sergeant

• Members
  • 370 posts
  • LocationBeograd

Posted 26 January 2013 - 11:51 AM

Ne znam ko je objavio ovu informaciju/vest, ali u svakom slucaju kad pazljivo citas uvidis da nesto tu nije u redu.
Recimo, ja bih predpostavio da je to plasirala Amerika, ko ce drugi ?
Sve te neke gluposti sto se plasiraju, plasiraju je Amerikanci. Recimo, 98% ne prodje, a 2 % prodje, i tako u krug.

Danas ti je prevarantsko vreme, jako tesko, a bice jos mnogo teze u nasoj buducnosti. Zivimo u vremenu, maltene gorem nego 2.svetski rat, a tek cemo da vidimo i zasto.
  • 0

#15 WoW**

WoW**

wat

• Members
  • 1,782 posts

Posted 26 January 2013 - 05:17 PM

desi eagle
  • 1

#16 twisted PlanetaR system

twisted PlanetaR system

Grimoirium Xasthur Daemonolatry

• Banned
  • 3,093 posts
  • LocationPostojbina Xaoca i GREHA!

Posted 19 February 2013 - 08:49 AM

Sobzirom koliko u vojvodini ima extremnih mađara, ništa me ne čudi da se odcepe.
Sobzirom koliko u raškoj ima extremnih muslimana, ništa me ne čudi da se odcepe.
Sobzirom koliko crna gora voli da čestita dan ne zavisnosti takozvanoj samoprozvanoj državi kosovo, ništa me ne čudi da postanu deo nje tj velike albanije.
Sobzirom koliko baskijci i škoti žele da postanu ne zavisni, ništa me ne čudi da se odcepe.
Sobzirom koliko multietničkih incidenata ima u francuskoj, ništa me ne čudi da se odcepe.
Sobzirom koliko rusi imaju uticaja i snage naspram drugih bivših CCCP država, ništa me ne čudi da ih opet prisvoje.
Istorijski gledano, srbija se vraća na beogradski pašaluk, mada kako rade tako se i vraća, ovo oko ujedinjenja sa republikom srpskom je neostvarivo jer dodik za života neće dozvoliti da se ujedine te dve države jer je u pitanju interes a ne ljubav.
Sobzirom koliko sam se gluposti načitao i naslušao, ovo je jedna od retko logičnih tema koja neće biti ostvarena do 2035e, nego malo kasnije.
  • 2
No matter how strong, you're going to fail. You are going to get knocked down. You are going to get swallowed by the darkness. Our world is adamant on this simple truth. What separates the strong from the weak, however is their willingness to try again. To get back up. To step out of the darkness. Giving up is for the weak. To never stop, to always keep trying no matter the failures, no matter your mistakes, no matter how hard the world tries to stop you, that is strength!!!!

#17 paprik

paprik

KGB Corporal

• CS GG Admins
  • 116 posts

Posted 19 February 2013 - 03:28 PM

Ne bih se bunio da novu 2035-tu docekam u Madjarskoj :H
  • 0
88% Chance To Cast Level 35 Fade When Struck

#18 nikes

nikes

KGB Sergeant

• Members
  • 409 posts

Posted 19 February 2013 - 11:48 PM

paprik aj se menjamo...ti dodji ovde kod mene gde je 95 posto madjara a ja cu da odem kod tebe...da se odmorim malo od njih... a od ove mape nece biti nista...

Edited by nikes, 19 February 2013 - 11:49 PM.

• 0

#19 paprik

paprik

KGB Corporal

• CS GG Admins
  • 116 posts

Posted 20 February 2013 - 08:37 AM

Mozemo da se menjamo, ali mene treba mapa tvog mesta sa obelezenim trafikama koje rade 24/7.
Ja cu tebi zauzvrat da iscrtam mapu mog mesta sa obelezenim odmaralistima.

Edited by paprik, 20 February 2013 - 08:41 AM.

• 0
88% Chance To Cast Level 35 Fade When Struck

#20 Eagle

Eagle

KGB Sergeant

• Members
  • 370 posts
  • LocationBeograd

Posted 24 February 2013 - 06:09 AM

Sobzirom koliko u vojvodini ima extremnih mađara, ništa me ne čudi da se odcepe.
Sobzirom koliko u raškoj ima extremnih muslimana, ništa me ne čudi da se odcepe.
Sobzirom koliko crna gora voli da čestita dan ne zavisnosti takozvanoj samoprozvanoj državi kosovo, ništa me ne čudi da postanu deo nje tj velike albanije.
Sobzirom koliko baskijci i škoti žele da postanu ne zavisni, ništa me ne čudi da se odcepe.
Sobzirom koliko multietničkih incidenata ima u francuskoj, ništa me ne čudi da se odcepe.
Sobzirom koliko rusi imaju uticaja i snage naspram drugih bivših CCCP država, ništa me ne čudi da ih opet prisvoje.
Istorijski gledano, srbija se vraća na beogradski pašaluk, mada kako rade tako se i vraća, ovo oko ujedinjenja sa republikom srpskom je neostvarivo jer dodik za života neće dozvoliti da se ujedine te dve države jer je u pitanju interes a ne ljubav.
Sobzirom koliko sam se gluposti načitao i naslušao, ovo je jedna od retko logičnih tema koja neće biti ostvarena do 2035e, nego malo kasnije.

To se sve izdogadjalo, dok je Amerika vladala svetom, otvoreno je vladala svetom, otvoreno je pretila, otvoreno je napadala, otvoreno je govorila sta joj treba, i otvoreno je nametala sta god hoce.
Medjutim, sad se pojavila jedna Rusija, jedna Kina, jedna Indija, jedan Iran, jedna S.Koreja... koji vise ne zele da tolerisu, a niti da cute.
Do skoro, Amerika je zaista bila najjaca sila, iz razloga "hobotnica", imala je svoje pipke svuda, svi su hteli da im udju u bulju, i svi su kretali gde oni, tu i ostali...
Medjutim, Iran je uskoro zavrsio atomku, S.Koreja je zavrsila atomku, Rusija i Kina se otvoreno suprostavljaju Amerikancima...
Amerika duguje Kini 300.000.000.000/ 300milijardi dolara, Amerika je u kurcu. U slucaju da Kina postavi ultimatum, rok taj i taj, ode Amerika u stecaj. Dok Kina ne duguje, vec svojom privredom potkrepljuje svoje filozofije, takodje i Rusija.
Amerika je, posto duguje toliko, javni dug je pojacala za 10% prosle godine, a i pre par nedelja Obama je jos povecao javni dug, sto znaci da se zaduzuje sve vise, i vise... sto znaci dalje, da kroz 3-10 godina, oni su u totalnom kurcu, a vreme koje im krece, je krenulo pre godinu dana, i od tada samo krecu na dole.

Drugo, kako Amerika zaradjuje ? Njen osnovni i primarni cilj, naravno za pravljenje love, bogacenje drzave jeste prodaja, odnosno izvoz oruzja. Amerika 40-50% zaradjuje na prodaji oruzja, sto aviona, sto pusaka, sto topova...
Znaci, glavna snaga Amerike je rat, jer kad ima rata, Amerika pravi i prodaje vise robe, i sve u tom smilu.
E, sada... sta se desava, desava se to da vise nema ratova, vec samo neke sitne pobune, event. gradjanski rat kao sto danas visimo. E, to je problem... Amerika nema para, a mora da ih stvori.
Znaci, ili ce da 2,3 drzave posvadja, kako bi se ili ukljucila u rat, pa onda usla u tu drzavu da je iscrpi do kraja, ili da im proda opremu po nekom popustu, kao sto je prodavala Libiji, PRE nego sto su je napali 2,3 godine.
I tako dalje, velika filozofija, ali njoj dolazi kraj, i to je jako ocigledno. Postoji velika mogucnost svetskog rata, kako bi isli na SVE ili nista. Trebalo bi da dobiju NISTA, iz razloga Indija+Rusija+Kina - Pola sveta.

Sto se tice Kosova, realno... uvek je bilo nase, i ne moze se tako uzeti za bezveze. Dok je Amerika podrzavala Albance, oni su pustali muda, i sve je to ok. Sta cemo kad nas podrze Rusi, a Amerikanci budu samo gledali ?
Onda ce to sve biti drugacije, i to ce relativno uskoro da se desi, meni je drago sto cu ja to da dozivim, STO CEMO MI TO DA DOZIVIMO.
Jedna stvar je pogresna, a to vecina vas znaju, i to je nas narod pogresio, a to je :
Svi naravno znamo da su Amerikanci bas, bas finansirali Albaniju, sto parama i fondovima, sto oruzjem, sto politikom, bukvalno kompletno. Ali u jednom dokumentu, sam video oko 100 prodanih kuca, koje su vredne "50-100.000e" sa placem, dodje ti jebeni siptar, ponudi ti 300.000,400.000e i ti prodas, odselis se u Bg sa porodicom, PLUS od drzave dobijas pare jer si izbeglica, znaci dobijas hrane, dobijas da ne placas struju, dobijas jos neke pare + sve to za pojedinca, odnosno svaki clan iz tvoje izbegle porodice dobija istu svotu novca i pomoci. To je tuga!

I, samo jos nesto, Vojvodina ima 60% Srba, mozda u par opstina ima vise Madjara, recimo oko 5... uglavnom, 60% Srba, oko 20,30 Madjara, pa onda Slovenci, valjda bi trebalo da su sledeci Hrvati, itd, itd..
Jedini problem je ovde Autonomna pokrajina, danas mnogi otvaraju to pitanje, kad ce, kako ce.... Medjutim, to skoro nece moci sigurno. Samim Kosovom, pokrenula se fama oko otcepljivanja, MI JEBENO ne vidimo da sve to amerika radi, rasparcava i slabi Evropa, svadja nas jedni izmedju drugih da se mi pokoljemo. I treba kad su svi retardirani, i treba...

Oprostite na tekstu :D
  • 3