Jump to content

Photo

Zamena "displeja" na tabletu

Asus HD7

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 PRESSING

PRESSING

KGB First Sergeant

• Members
  • 1,690 posts
  • LocationNis

Posted 28 May 2014 - 03:47 PM

Društvo, gde bih mogao da nađem onaj gornji sloj koji na neki način štiti displej, ono staklo, za ASUS HD7 k00e ?
Zapravo, slučajno mi je ispao iz ruku i polomilo se, samo u gornjem desnom uglu je naprslo , inače, tač radi preko čitavog displeja, sem u tom uglu gde je ta pukotina.
Kod privatnog servisera su mi rekli da jako teško mogu nabaviti to, dok za popravku tableta, gde sam ga i kupio traže 20.000 dinara.

• 0
CPU: Intel® Core™2 Duo CPU E4600
Graphics: NVidia GeForce 8500 GT
Memory RAM: 2gb DDR2
Mouse: Logitech mx518
Printers: EPSON P50 ,HP LaserJet 1018, HP Photosmart Pro B9180, HP Designjet 500 , HP LaserJet 5200 (A3)

#2 Barumbarum

Barumbarum

Scene Informer

• Administrators
  • 4,113 posts
  • LocationBeogradski olosh!

Posted 28 May 2014 - 10:28 PM

Taj gornji sloj koji ti shtiti displej je ustvari digitajzer/touch screen.I on ide ceo napolje.

Moze da se nadje na ebay-u,cena je oko  70dolara dok ti dodje,isporuka,takse,pdv... racunaj oko 85e (Naravno on ce da ti zaokruzi da ga je kupio za 100-110e(svi to rade kad je "delikatan deo koji O BOZE tesko se nalazi"(srpska posla).. kenj sranj..da ga namesti ..da ti uzme za ruke ne moze ispod 150e da te izadje..A to je vec oko 16.500din.

Pod uslovom da nadjesh servis u Nishu koji to radi.A u BG-u to rade uglavnom jachi servisi. A s obzirom da u Nishu dole u podzemnom gde cela Srbija(da cela Srbija) zna da ne treba kupovati telefone/nositi na popravku..jer su svi do jednog dole prevaranti..jer vade original baterije pa ti stavljaju kineske,menjaju ti memorijske kartice neispravnim,"vrshe fizicke popravke" na telefonu i ako treba samo software da se reinstalira..itd itd...Ne vidim stvarno gde bi ga popravio...

Ti sto su ti rekli 20k dinara.Znaj da ide za BG i cekanje jedno mesec dana..

Mislim da ti dalje ne treba bilo sta pisati :)

• 1
*primitivizam je kao nauka,znanje se stiche godinama* Posted Image

#3 PRESSING

PRESSING

KGB First Sergeant

• Members
  • 1,690 posts
  • LocationNis

Posted 28 May 2014 - 11:46 PM

Hm, zanimljivo. Još par hiljada dodam i kupim drugi, kad već ovaj nije ni za šta. No,  do koje sume mogu da ga prodam takav kakav jeste, za delove recimo?

Inače, teško da se u Nišu mogu prihvatiti tog posla, pitao na par mesta.
Sa tim lokalima, konkrento u podzemnom prolazu sam imao jako loša iskustva, i dok sam povratio telefon nazad, ospice su me izbile. A da nesreća bude još veća , izgubim onaj papir sa kojim bih trebao da podignem isti.
Otac mi je doneo iz CH-a , nov n97 mini, čim je izašao, i slučajno upao u wc šolju (haha, znam da je tragikomično, ne pitajte kako) , nakon sušenja i čišnjega istog, probam da ga upalim, radi, touch radi, sve šljaka kako treba, jedino što ne puni preko onog usb priključka i rešim se da popravim to, i tako, vrteli su me par meseci, čas je telefon u jednoj radnji u podzemnom, čas u tržnom centru "Kalča" (u pitanju je servis telefona "Cvet" , preporuka da ih se klonete, iako važe za dobre majstore u Nišu) , i dok me jednom nisu poslali iz podzemnog u Kalči a ovi iz Kalče u podzemnom , i onda mi prepukne, požalim se ortaku koji radi na spratu niže u jednom kafiću, otišo kod čoveka, ne znam šta mu je rekao, ali u svakom slučaju telefon se stvorio tu za 15 minuta, uz obrazloženje, da se nije mogao popraviti :)
Ladno su hteli da me izrade, ali i trebali su ,kada sam izgubio ono jedino što bi mi bilo validno na sudu.

ps. Neki lik iz Kruševca, kao nabavlja te rezervne delove za tablet računare, 50 evrića bi me to koštalo, da se raspitam sutra malo bolje , pa ćemo videti , da li je još jedna u nizu laži i prevara.
Inače, hvala na odgovoru Barum.

Edited by PRESSING, 28 May 2014 - 11:48 PM.

• 0
CPU: Intel® Core™2 Duo CPU E4600
Graphics: NVidia GeForce 8500 GT
Memory RAM: 2gb DDR2
Mouse: Logitech mx518
Printers: EPSON P50 ,HP LaserJet 1018, HP Photosmart Pro B9180, HP Designjet 500 , HP LaserJet 5200 (A3)

#4 Barumbarum

Barumbarum

Scene Informer

• Administrators
  • 4,113 posts
  • LocationBeogradski olosh!

Posted 29 May 2014 - 01:01 AM

To brate ako hoces da ga prodash lepo na kupujemprodajem ili limundo/kupindo.

Moguce da ti zameni za te pare(ako nije prevara),ali znaj da ide kineska kopija.Na to ti nece dati niko ikakvu garanciju.Koliko bude radilo radilo.Al kontam zamenices.Vidi raspitaj se.U svakom slucaju za te pare ne ocekuj "original" deo.

• 0
*primitivizam je kao nauka,znanje se stiche godinama* Posted Image

#5 Sab1

Sab1

KGB Sergeant

• Members
  • 435 posts
  • LocationRuski Krstur

Posted 30 May 2014 - 04:00 PM

Ajde da ne otvaram novu temu imam pitanje koje je vezano za tablete? Treba mi neki drzac za tablet koji je 7' netcat m28 , tablet je kupljen iskljucivo za navigaciju pa sam mislio da bude zalepljen na staklu, medjutim dosta je on velik pa me zanima da li ima neki kvalitetan drzac koji bi bio zalepljen na staklu i nebi otpao kad bi uleteo u rupu slucajno i takve radove... :)

takodje i futrola neka ako imate neki predlog ali da bude na otvaranje a ne izvlacenje ako me razumete.

hvala unapred

Edited by Sab1, 30 May 2014 - 04:00 PM.

• 0

Beta <3