Jump to content

Photo

Comp se sam gasi

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Frky

Frky

KGB First Sergeant

• Members
  • 1,935 posts
  • LocationBanja Luka

Posted 10 July 2014 - 08:45 PM

Poz svima,dakle kao sto naslov kaze.Comp mi se poceo gasiti sam iznenada,tacnije pocelo je prije jedno mjesec dana,ocistio sam ga do sad barem 3x,provjeravam temp non stop,i u redu je,i sve je uredno.Sad mi se desilo da mi se ugasio 10x za redom nakon startanja bude dobro 1-2 min i ugasi se.Da napomenem prije nego sto se ugasi,upali sam 1-2 programa zatim se ugasi.

CPU AMD X6 FX-6300

MBO AM3+ AS M5A97 r2.0

VGA AS HD7770-1GD5

Da li je neko imao slican problem ovome ? 

• 0

#2 Barumbarum

Barumbarum

Scene Informer

• Administrators
  • 4,113 posts
  • LocationBeogradski olosh!

Posted 11 July 2014 - 06:47 AM

Morash da idesh redom da proveravash,kako bi iskljucio potencijalno ispravne komponente.

Iskreno sumnjam na neispravan RAM.Mada je moguce i da je napajanje.Ako je ram budi srecan :D

http://www.memtest.org/#downiso  Auto-installer for USB Key (Win 9x/2k/xp/7)

Instaliraj na USB,resetuj komp pa pokreni sa USB-a. Provrti par prolaza(Pass-ova).Ako imash vishe "shtapova" rama.Izvadi drugi,treci pa testiraj po jedan po 3-4h.

Ako imash neki Error izvadi ram i baci ga u kantu.Samo nadji koji je stap.

Aj probaj to pa se javi opet.U medjuvremenu ako je ikako moguce,vidi pozajmi od nekog napajanje pa probaj sa drugim napajanjem da pokrenesh komp i da vidis kako ce da radi.

• 0
*primitivizam je kao nauka,znanje se stiche godinama* Posted Image

#3 GviHT.

GviHT.

KGB Soldier

• Members
  • 45 posts
  • LocationPadinjak.

Posted 11 July 2014 - 10:48 AM

Imao sam ja slican problem. Samo sto je kod mene bilo to da nisam mogao da ga upalim po 15 min, pokusavam i pokusavam i ono krene da se pali i samo se ugasi. I onda kad uspem da ga upalim, ono radi 5-10 min i onda se sam ugasi. I sve tako. Ispalo je da je bilo do napajanja pa sam morao da ga menjam. Ako se dobro secam platio sam ga 1500din...

• 0

Bog cuva Srbe na nebu, a Rusija na zemlji!

#4 Frky

Frky

KGB First Sergeant

• Members
  • 1,935 posts
  • LocationBanja Luka

Posted 11 July 2014 - 02:04 PM

@Barum probacu to sad,daj boze da je do ram-a,imam 16 GB,al' ako bude napajanje u qrcu sam :/

Sad sam ga prvi put upalio danas,i dok sam otisao do wc-a,bio je u sleep modu valjda trazio je da udjem preko user-a i cim sam starto windows ugasio se.

jedno glupo pitanje,da li je moguce da se comp gasi zbog tastature? iskljucio sam tast i comp se ne gasi....pisem preko on screen keyboard o.O

Edited by Frky, 11 July 2014 - 02:28 PM.

• 0

#5 djux

djux

KGB Corporal

• CS GG Admins
  • 190 posts

Posted 11 July 2014 - 03:52 PM

meni se gasio zbog neispravnog misa, jedva sam to provalio. Moze i zbog tastature, ali su cesci slucajevi da zabaguje win kad zezaju mis ili tastatura

• 0

#6 Barumbarum

Barumbarum

Scene Informer

• Administrators
  • 4,113 posts

Posted 11 July 2014 - 04:06 PM

Moguce je naravno,moguce da nesto od ta dva baguje pa da baguje tj ne daj boze da pravi spoj neki.

Nemoj pokretati memtest,ako si vec "mozda" reshio problem.Idi u najblizi gigantron,winwin... imash mish+keyboard za tipa 800din(one najobicnije..neces da ih bacish),ubodi pa probaj..

ili pozajmi negde pa probaj.Nagazi neku igru da dobro zategne komp pa vidi jel se resetuje..

• 0

#7 Frky

Frky

KGB First Sergeant

• Members
  • 1,935 posts
  • LocationBanja Luka

Posted 11 July 2014 - 04:14 PM

sad sam prikljucio tastaturu od druga i nije se gasio comp,radilo je sve normalno,i cim prikljucim svoju tast comp se ugasi automatski.

rijesen problem  :)

• 0

#8 Barumbarum

Barumbarum

Scene Informer

• Administrators
  • 4,113 posts

Posted 12 July 2014 - 07:50 AM

Kao i uvek,za najteze probleme,najgluplja reshenja.Ne iznenadjuje me ovo  :fp:

• 0